Почетна / Сапуници / Актерот од „Бодрумска приказна“ со различен живот од оној во серијата

Актерот од „Бодрумска приказна“ со различен живот од оној во серијата

Мурат Ајген е турски 49 годишен актер кој го следиме во главната улога во турската викенд драма “Бодрумска приказна” на Сител, а епизодна улога имаше и во маратонскиот сапун “Истанбулската невеста”.

За разлика од серијата за Бодрум во која ја изневерува својата жена, тој во приватниот живот е комплетно врзан за својата сопруга и семејството.

  • Моето семејство е мојата мотивација и изворот од каде ја црпам енергијата. Живеам за мојата сопруга и нашата ќеркичка, па секој момент го користам да бидам со нив и да избегаме некаде далеку од градските гужви.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од продукцијата на „Клон“ доаѓа нов спектакл на Сител

Пред помалку од 20 години имавме несекојдневна прилика да бидеме сведоци на серија која со …

error: Содржината е заштитена!