Почетна / Сапуници / Фото | Дотеран и згоден во „Една е мајка“ – бунтовен и несреден приватно

Фото | Дотеран и згоден во „Една е мајка“ – бунтовен и несреден приватно

Убав, богат и секогаш дотеран.

Тоа е богаташот Онур од турската драма “Една е мајка” кој во серијата се бори за љубовта на една од ќерките.

33-годишниот турски актер Умит Кантарџилар ги направил своите почетоци на театарските штици што живот значат, за потоа да почне постепено да глуми и во турски серии.

Улогата на богатиот Онур во “Една е мајка” е неговата најпозната улога каде изгледа секогаш скоцкано и средено, но во приваноста е малку поинаков.

Тој се облекува во таканаречениот уличен стил на мода, и воопшто не се грижи за тоа што ќе кажат другите.

Често неговата коса и брада се несредени, но и често оние “улични” парчиња што ги носи на себе се високо брендирани.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од продукцијата на „Клон“ доаѓа нов спектакл на Сител

Пред помалку од 20 години имавме несекојдневна прилика да бидеме сведоци на серија која со …

error: Содржината е заштитена!