Почетна / Забава / Евровизија / Тијана нема да пее 8-ма во второто полуфинале

Тијана нема да пее 8-ма во второто полуфинале

 

Вчеравечер ТВ Пакет објави информација поврзана со Евровизија 2014, а повеќето портали ја пренесоа со поинакво толкување.

 

 

Имено, информацијата дека Тијана ќе пее осма во второто полуфинале не е точна, таа ќе пее во втората половина од второто полуфинале, а редоследот дополнително ќе биде утврден.

Што значи дека може да пее 8-ма, а може да пее и 10-та или пак 15-та, тоа се уште не е утврдено. Вчера беше утврдено само кој во која половина од секое полуфинале ќе пее поради подобра усогласеност за пробите. Редоследот ќе биде дополнително утврден.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тик ток сензацијата Teya Dora ќе ја претставува Србија на Евровизија

Тик ток сензацијата Татјана Павловска од Бор или Teya Dora, позната по хит баладата “Џанум”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!