Почетна / Живот / 7 години собирала монети и си купила телевизор

7 години собирала монети и си купила телевизор

 

Гостиварчанката Жаклина Трифуноски собрала 12.000 денари во монети со кои купила телевизор од продажниот салон на Техномаркет во Гостивар.

 

 

Вработените 3 часа ги броеле монетите и ја констатирале конечната сума. Покрај телевизорот вработените од Техномаркет за овој невообичаен гест подготвиле посебен подарок за најмалиот член на семејството Трифуновски.

 

 

– „Пред 7 години, по раѓањето на мојата ќерка, одлучив да собирам ситни парички, кои планирав да ги искористам за вреден производ. Мојата и желбата на моето семејство беше да набавиме модерен телевизор кој што ќе не потсетува на долгогодишната заштеда во која учествуваме јас, ќерка ми и мојот сопруг. На вработените во Техномаркет, сум им особено благодарна затоа што со големо задоволство ги броеја монетите и со нетрпение очекуваа да видат која е конечната сума“, изјави среќната купувачка Жаклина Трифуновска.

 

 

Интересното хоби на гостиварчанката Жаклина, со текот на времето прераснало во навика која што го збогатила домот на нејзиното семејство со вреден производ.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопје се сеќава – 59 години од катастрофалниот земјотрес

Скопје денеска одбележува 59 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година. Според службите за идентификација …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!