Почетна / Живот / Двокатна 57-ца „заринка“ на улица Македонија!

Двокатна 57-ца „заринка“ на улица Македонија!

Двокатен автобус под број 57 синоќа удри во раб од зграда што се наоѓа на улица „Македонија“. За среќа само еден патник се здобил со лесни повреди. Автобусот, поради протестниот марш за убиството на младиот Мартин Нешковски, бил пренасочен наместо покрај зградата на Собранието на Македонија, да сообраќа заобиколно покрај ТЦ „Палома Бјанка“, кон Градската болница „Климент Охридски“.

На возачите на двокатните автобуси постојано им е укажувано да внимаваат во вакви ситуации кога сообраќајот е пренасочен, зашто тие се навикнати габаритните автобуси да ги возат по скопските булевари. Од ударот оштетена е десното горно ветробранско стакло, како и дел од горната ламарина.

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Елена Лука го сака ГТЦ”, ново омилено место за мода во Скопје

Изминатата година ни покажа колку имаме потреба од љубов, поддршка и колку всушност сме биле …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!