Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 42/50

50-те најпопуларни теленовели | 42/50

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

42. Luz Clarita
(Мексико, 1996)

Улоги: Даниела Лухан

Малечката Даниела Лухан успеа да се избори наспроти 800 мали девојчиња за улогата која ја означи нејзината кариера. Поминаа шест месеци од првата аудиција кога и јавиле на Даниела дека ја добила улогата на Луз Кларита. Теленовелата имаше неверојатен рејтинг и беше на големо прифатена на интернационалниот пазар. Особен успех теленовелата имаше во земји како Грција, Виетнам и Филипините.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Феноменот “Кога лисјата паѓаат” доби нова надсинхронизација на Алфа

Eмотивната семејна драма прикажувана во 2010 и 2011 година на најгледаната телевизија А1 повторно на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!