Почетна / Серии / Фото | Телма снима нова домашна играна серија „Инсајдер“

Фото | Телма снима нова домашна играна серија „Инсајдер“

 

Освен “Преспав”, оваа сезона уште една домашна серија на Телма

 

 

Оваа есен на Телма телевизија ќе се емитува нова домашна серија “Инсајдер”, чие снимање започна минатава седмица. Телевизиите имаат законска обврска од најмалку 20 часа годишно снимена домашна играна продукција, па затоа оваа есен ќе гледаме неколку македонски серии на телевизиите.

 

 

Во “Инсајдер” главната улога му припадна на Светозар Цветковиќ – Цвеле, кој глумел во неколку македонски филмови како Среќна нова 49-та, Тетовирање, Соба со пијано. Покрај него, во актерската екипа се вклучени и Ана Стојановска, Сашко Коцев, Ирена Ристиќ, Јордан Симонов и др.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!