Почетна / МК Сцена / Влатко Стефановски во видео реклама за кафе Bravo Classic

Влатко Стефановски во видео реклама за кафе Bravo Classic

 
 Bravo Classicсо нов видео запис за Меѓународниот ден на кафето

 

Еден од најпознатите брендови Bravo Classic на компанијата Рио Кафе и воопшто една од препознатливите трговски марки во Македонија, со новата видео реклама продолжува да ја раскажува успешната приказна за кафето и музиката како еден совршен спој.

 

 

Кафето Bravo Classic е Вашиот ритуал, класичен момент за почеток на денот, будење, мирис, вкус, пауза-одмор, единствено, лично, интимно секојдневие, класика. Тоа е исто како односот на музичарот кон својот инструмент, личен момент. Како Влатко со својата гитара.

Независно дали сте вљубеници во специфичниот вкус, приврзаник, или пак, сте обожаватели на силното турско кафе, денес одбележете го Меѓународниот ден на кафето со шоља кафе Bravo Classic и уживајте во новиот видео запис, изјави Влатко Стефановски

 

 

Видео рекламата е снимена во  импозантниот простор на Националната Галерија Даут Пашин Амам, а заедно со Влатко свири мандолинскиот оркестар „Скопје“ под раководство на маестро Рамадан Шукри.

Денес во никој случај не го прескокнувајте ритуалот на релаксирано пиење кафе.

Со Почит,

Рио Кафе

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За Велигден е најубо во Битола со Каролина во Хотел Епинал

Препуштете се на едно вистинско музичко уживање заедно со Битолското чупе ексклузивно во Хотел Епинал. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!