Почетна / Серии / Македонската серија „Трст виа Скопје“ со полноќна реприза на МТВ 1

Македонската серија „Трст виа Скопје“ со полноќна реприза на МТВ 1

 

„Трст виа Скопје“ е македонска ТВ серија од 1987 година, која репризно се емитува на МТВ 1 секој работен ден околу полноќ. Секоја епизода се емитува во различен термин од ноќта па затоа со сигурност не ни можеме да ве информираме за нејзиното емитување.

 

 

Режисер и сценарист е Богдан Поп Ѓорчев, а настапуваат: Себастијан Шабан, Снежана Стамеска, Ванчо Петрушевски, Мето Јовановски, Илија Џувалековски, Мите Грозданов и други.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската …

error: Содржината е заштитена!