Почетна / Сапуници / Голема трагедија во „Парампарче“ – вечерва умре Ѓулсерен !

Голема трагедија во „Парампарче“ – вечерва умре Ѓулсерен !

 

Умре главната хероина од турската драма на Сител

 

 

Голема трагедија ја одбележа вечерашната епизода на една од најгледаните телевизиски содржини во Македонија – мега хитот “Парампарче”. Гледачите на Сител телевизија со неверување jа погледнаа сцената во која главната хероина Ѓулсерен умира на денот на нејзината свадба со Џихан.

 

 

Убиство наменето за друг, а сепак фатално за онаа која ги спои скршените срца и безусловно се жртвуваше за своите ќерки. Ѓулсерен умре. Во следните епизоди на серијата, погледнете го збогувањето на најблиските со Ѓулсерен и дознајте што ќе се случи со семејството на Џихан.

Во Турција оваа недела ќе биде емитувана последната епизода од “Парампарче” чиј крај најавува нова свадба.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Што прави убавиот Џенк од „Азра“ кога не е пред камерите?

30 годишниот Алп Навруз го гледавме во улогата на Синан во босфорската драма за “Ќерките …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!