Почетна / Телевизија / Оваа српска пејачка станува дел од жирито на „Пинк ѕвезди“

Оваа српска пејачка станува дел од жирито на „Пинк ѕвезди“

 

Откриваме кој е четвртиот член на жирито на Пинк

 

 

Се заокружува списокот на членовите на новото жири на талент шоуто “Ѕвездите на Пинк”. Откако веќе објавивме дека Драгана Мирковиќ, Шабан Шаулиќ и Зорица Брунцлиќ се новите членови во жирито, време е да објавиме и кој ќе биде четвртиот што ќе седи на црвеното столче и со својот глас ќе пресудува за судбината на талентите во натпреварот.

 

 

Се работи за српската турбофолкерка Дара Бубамара. Пејачката која е препознатлива по големите силиконски гради за некоја сабота ќе ја гледате на Сител телевизија, а кој ќе биде петтиот член на жирито, ви откриваме наскоро.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!