Почетна / МК Сцена / Видео | Атрактивната Сања Лефкова сними спот за песната „Врати се“

Видео | Атрактивната Сања Лефкова сними спот за песната „Врати се“

 

Сања и Томато го промовираа новиот видеозапис

 

 

Македонската поп пејачка Сања Лефкова (веќе Христова) сними нова песна и спот за истата. Се работи за песната “Врати се” чиј автор и продуцент е Александар Масевски, а акустичната гитара ја отсвири Иле Спасев. Спотот е снимен од страна на Томато продукција, а во него не се појавува Сања, туку младата Ивана Маневска која на крајот на видеото има и свое обраќање до Сања.

 

 

Песната е лесна за слушање, во смирено и интересно темпо, а претставува најава на Лефкова за новиот материјал. Инаку Сања Лефкова за македонската публика стана позната по тоа што влезе во финалистите на првите аудиции на М2, на кои победи Елена Ристеска.

Освен “Лијат години” од времето на М2, нејзина најпозната песна е “Пауза, па плеј”.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) „Ноќва“ е новиот проект на траперот Пајак и Урбан рекордс

Откако влезе под капата на Урбан Рекордс продукција, младиот и талентиран Пајак непрекинато работи на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!