Почетна / Серии / Дали Телма знае дека крајот на „Peaky blinders“ сè уште не е ни снимен?

Дали Телма знае дека крајот на „Peaky blinders“ сè уште не е ни снимен?

 

Телма згреши : Втората сезона не е последна

 

Телма телевизија заврши со репризното емитување на првите две сезони од британската крими серија “Peaky blinders”, преведена како “Жилетите од Битмингем”.

 

 

Крајот на втората сезона на Телма беше означен како “крај на серијата”, но дали тие навистина мислат дека е крај и не се информирани дека постои снимена и трета сезона, а четврта и петта се веќе нарачани за 2017 и 2018 година?

 

 

Сагата за озогласеното семејство Шелби се уште не е завршена. Третата сезона започна со свадбата на Томас и Грејс, а фановите со нетрпение очекуваат и нови епизоди.

 

 | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи без престан, следува реприза и на „Викторија“ на Телма

Британската серија „Викторија“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 19.15 часот започнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!