Почетна / Телевизија / Големиот брат / Вечерва стартува „Големиот брат“ – 21:30 на Сител

Вечерва стартува „Големиот брат“ – 21:30 на Сител

 

Редизајнираната куќа на Големиот брат е подготвена за пречек на новите станари. Ѕвезди од поранешните простори на Југославија вечерва во 21:30 часот ќе се вселат во куќата со надеж дека таму ќе издржат шест недели, колку што ќе трае шоуто.

 

 

Засега имаме информација само дека пејачката Анета Наковска ќе биде дел од шоуто, за останатите учесници повеќе ќе дознаеме вечерва на свеченото отворање на куќата. Ексклузивните права за телевизискиот пренос и емитување на шоуто ги има Сител. Доколку сакате постојано да бидете во тек со случувањата од куќата следете не преку македонската Фејсбук страница Големиот Брат ВИП.

 

 

{gallery}032013/golemiot-brat-kukja{/gallery}

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Какви навреди упати Стефани до гласачите од Македонија?

  Стефани : Тие деца што ги тренираш, тие дебили кои гласаат за тебе   …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!