Почетна / МК Сцена / Видео | „Прошета се Јовка Кумановка“ во изведба на млади надежи

Видео | „Прошета се Јовка Кумановка“ во изведба на млади надежи

 

Вака звучи “Јовка Кумановка” во детска изведба

 

 

Нашиот сајт во континуитет ги поддржува и промовира младите талентирани надежи. Па така, и овојпат ви презентираме нешто квалитетно и ново, изведено од наши деца. Се работи за изведба на македонската изворна песна “Прошета се Јовка Кумановка” од страна на Славјанка Танчевска и Мишев Кире.

Погледнете го видеото :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Даниел Данн ја преработи познатата песна од Владо Јаневски

Македонскиот пејач Даниел Данн направи препев на македонскиот евергрин на Владо Јаневски – “Чаирска романтика”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!