Почетна / МК Сцена / Авалон : Новата песна на Владо е најдобра песна од „Некогаш и негде“

Авалон : Новата песна на Владо е најдобра песна од „Некогаш и негде“

 

Видео | Новата песна на Владо стана вистински хит

 

“Главен град на тагата” е нова песна на Владо Јаневски, која неколку недели е вистински радиски хит. Музиката и текстот се на самиот чаирски романтичар, аранжманот на Роберт Билбилов, а продукцијата на Дарко Димитров.

 

 

Пофални зборови за песната дадоа и Авалон продукција која се изјаснија :

– Новата песна на Владо е негова најдобра песна од “Некогаш и негде”!

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина звучи светски во српско шоу кај Јоксимовиќ

Пред почетокот на пандемијата, македонската ѕвезда Каролина Гочева беше гостинка во новата музичка К1 телевизија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!