Почетна / Живот / Фото | За некои денешната Прочка се честита и тоа на овој начин

Фото | За некои денешната Прочка се честита и тоа на овој начин

 

Среќна Прочка !

 

Денес е Прочка, ден во православното христијанство на меѓусебно простување помеѓу верниците, кога бараме и даваме прошка на сите блиски и сакани. Но, некои можеби и се збуниле, па наместо да побараат прошка, тие го честитаат денешниот ден. Сликата стана хит на социјалните мрежи, а името е пречкртано со цел да не дојде до потсмев на оној кој го објавил :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Четири главни теми на претстојната конференција за е-трговија

Петок, 11 ноември е датумот резервиран за 5. јубилејно издание на најголемиот настан за е-трговија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!