Почетна / Телевизија / Марко „Дај побрзај“ се враќа на Нова со ТВ колумната „#Локумна“

Марко „Дај побрзај“ се враќа на Нова со ТВ колумната „#Локумна“

 

Видео | Погледнете ја првата емисија на “#Локумна”

 

Марко “Дај Побрзај” се враќа на ТВ екраните во новата емисија на Нова телевизија.

 

 

“Локумна” е ТВ колумна, поинаква од оние кои се емитуваат на другите телевизии, каде преку призмата на Марко и тимот на емисијата ќе се даде еден друг агол на секојдневните вести во Македонија. Ќе се пренесуваат информации од вести, весници, интернет статии. Дали ви се допаѓа хуморот на Марко и новата емисија, проценете сами. Во продолжение погледнете ја првата емисија :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Додека другите тв емитуваат премиери, Алфа репризира за викенд

Додека најголемите приватни ТВ куќи како Сител, Канал 5, Алсат и Телма емитуваат премиерни содржини …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!