Почетна / Серии / „Преспав“ добива продолжение – доаѓа нова серија со инспектор Томе

„Преспав“ добива продолжение – доаѓа нова серија со инспектор Томе

„Куќен притвор“ е насловот на spin-off серијата на најпопуларниот домашен ситком „Преспав“.

Нови ликови со добропознатиот Преспав хумор и еден стар лик кој сите го засакавме. Инспектор Томе овојпат е уапсен и му е одредена мерка – куќен притвор.

Оваа сезона на Македонската телевизија доаѓа уште еден ситком. Подгответе се за “Куќен притвор” со Горан Стојаноски (инспектор Томе), Дениз Абдула (Мете), Зоран Љутков (судијата), Ирена Ристиќ (сопругата на Томе), Сашко Коцев (адвокатот) и Јована Спасиќ (комшиката Сузе).

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

error: Содржината е заштитена!