Почетна / Сапуници / Актерот од „Фериха“ донирал 2.500.000 лири за деца болни од леукемија

Актерот од „Фериха“ донирал 2.500.000 лири за деца болни од леукемија

 

Хуманоста на дело – турскиот заводник изненади

 

 

Чаатај Улисој е еден од најпосакуваните турски млади актери, кои го гледавме во улогата на Емир во турската серија “Девојката со име Фериха”. Во моментов, серијата е на репертоарот на репризите на Алфа телевизија.

 

 

Актерот ја оддушеви турската јавност со неговата донација кон децата болни од леукемија. Имено, изминатава година, тој донирал за Фондацијата која се бори со оваа болест, вкупно 2.800.000 турски лири или 900.000 евра. Неговиот пример треба да го следат сите личности од шоу бизот и тоа да го прават од чиста емоција, а не за публицитет.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Најемотивниот момент и долгоочекувана средба во „Тажна жена“

Вечерва на Канал 5 телевизија во новата потресна епизода од приказната за “Тажна жена”, се …

error: Содржината е заштитена!