Почетна / Телевизија / „Фолк Ексклузив“ од понеделник до петок во 20:30 часот на Сител 3

„Фолк Ексклузив“ од понеделник до петок во 20:30 часот на Сител 3

 

Фолкерите добија емисија на Сител 3 телевизија

 

 

Од среда (9 септември) на Сител 3 телевизија започнува нова македонска емисија, која ќе го негува и промовира македонскиот фолклор. Се работи за “Фолк Ексклузив”, која ќе се емитува од понеделник до петок во 20:30 часот.

Македонски народни песни и изведувачи на фолк песната ќе бидат дел од оваа емисија.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!