Почетна / Телевизија / „Феферонче шоу“ и „Мој доктор“ – нови емисии оваа сезона на МТВ 1

„Феферонче шоу“ и „Мој доктор“ – нови емисии оваа сезона на МТВ 1

 

Кулинарска емисија и дебатна емисија за здравјето – наскоро на МТВ

 

 

Оваа сезона, Македонската телевизија ќе понуди нови емисии од домашна продукција. Едната е кулинарската емисија “Феферонче шоу”, чиј водител е познатиот Викса. Шоуто ќе има натпреварувачки дух, а гледачите ќе имаат можност да запишат многу нови и да се потсетат на многу познати и вкусни рецепти.

 

 

“Мој доктор” ќе понуди информации за здравјето, правилната исхрана и физичката активност низ разговори со стручни луѓе во студиото.

 

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!