Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 48/50

50-те најпопуларни теленовели | 48/50

50-те најпопуларни теленовели е нова тема која ја започнуваме од оваа недела, па во наредните денови ќе ве запознаеме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте.

 

 

48. La Senorita Elena – Госпоѓица Елена
(Венецуела, 1975)

Улоги: Хосе Луис Родригез, Адита Риера.

Првата главна улога на Хосе Луис Родригез, познат како Пума. Со улогата во Елена, Пума стана миленик на жените ширум светот. Сценариото беше напишано од „мајката на теленовелите“, Делија Фијало. На крајот на деведесетите Телевиса направи свој римејк на оваа успешна венецуелска теленовела, пoд името Vivo Por Elena, со Саул Лисазо и Викторија Руфо во главните улоги. Но, теленовелата не го достигна успехот како својата претходничка. Госпоѓица Елена, место број 48 меѓу најпопуларните светски теленовели.

 

 

 

LucasScott | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Дива“ на Сител е верена со познатиот Охриѓанец од НБА лигата

Секоја вечер на Сител телевизија се емитува новата хит серија од далечните вилаети и подзаборавени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!