Почетна / Сапуници / Љубов и традиција за албанските гледачи во новата серија на Алсат

Љубов и традиција за албанските гледачи во новата серија на Алсат

 

“Coban Yildizi” најпрвин за албанските гледачи во Македонија

 

За гледачите од албанската популација, вечерва на Алсат М во 20:45 часот започнува турската серија “Coban yildizi”. Серијата доаѓа на местото на “Мојот син”, а на оваа телевизија ќе се емиитува со албански титл.

 

 

Ова е приказна за суровата традиција на која е осудена една млада девојка. Сиромашната Зухре е приморана да се омажи за богатиот ага во селото, затоа што нејзиниот татко ја ветил така што би си ги отплатил долговите кои ги има. Но, на денот на венчавката, девојката ќе побегне од договорениот брак и ќе се запознае со Сејит во кој ќе се заљуби. Додека злото им дише зад вратот, младите вљубени срца ќе мора да се изборат за својата среќа, а чистата и голема љубов ќе стане нивната благородна ѕвезда водилка.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе има ли свадба за Чагатај Улусој и Дујгу Саришин

Обожавателите на познатата актерска двојка Чагатај Улусој и Дујгу Саришин со нетрпение очекуваат вести за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!