Почетна / Телевизија / Понеделник во „360 степени“: Заев воздржан пред средбата со Ципрас

Понеделник во „360 степени“: Заев воздржан пред средбата со Ципрас

 

Вечерва од 22:30 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат-М ќе гледате :

 

– Заев воздржан пред средбата со Ципрас наспроти грчкото МНР: прашањата стигнаа до јадрото, време е да се разговараат на највисоко ниво;

– суспензивното вето на Иванов и договорот за името – како ќе постапи шефот на државата;

 

 

– во Македонија има државни институции со еден вработен кого го раководат 11 лица – директор и по 5-мина членови на управен и надзорен одбор;

– нови поплаки од партиите за суспендираното државно финансирање – дали Државниот завод за ревизија го губи кредибилитетот;

– нова „Саботажа“.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!