Почетна / Серии / Следуваат последните епизоди од втората сезона на омилената „Преспав“

Следуваат последните епизоди од втората сезона на омилената „Преспав“

 

вторник – среда, 19 часот, крај на сезоната за пансионот во Преспа

 

Дружењето со домашната хит комедија се ближи кон крајот. Денеска и утревечер во 19 часот на ТВ 24 ќе бидат емитувани последните две епизоди од втората сезона на вашата омилена “Преспав”.

 

 

И оваа сезона уживавте во урнебесните ситуации со вашите најсакани Јелена, Марио, Талат, Ула, Коста, Миле и Тони. Првата средба со Џамвазов беше во епизодата со Преси, езерското чудовиште, а за судбината на Преспав на многупати се плашевме во епизодите за Поткуп, Лихвари, Инспекторка Ленка итн.

 

 

Плачевме од солзи со нашите омилени рецепционери во Веслав и Стрико од Америка, а во епизодата со спорот со името, видовме хумористичен приказ на актуелната политичка ситуација.

 

 

И така… останаа само уште две епизоди од оваа сезона на “Преспав”. Што не очекува на крајот на оваа сезона, гледаме вторник и среда во 19 часот на ТВ 24. Репризите се вечерта во 22.30 часот. “Преспав” стана поим за квалитет во македонската домашна продукција и од таа причина, гледачите очекуваат и во иднина, нови сезони од хит ситкомот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!