Почетна / МК Сцена / Лончаревиќ купи две слики на хуманитарниот настан за новинарката Маја

Лончаревиќ купи две слики на хуманитарниот настан за новинарката Маја

 

Фото | Хуманитарна акција за новинарката Маја Велјановска

 

 

Пејачот Џенан Лончаревиќ, како што објавува порталот Либертас, дојде во кафе-ресторанот Дежа-ву во трговскиот центар Капитол и купи две фотографии на хуманитарниот настан за новинарката Маја Велјановска.

 

 

Продажната изложба на фотографии започна утрово, а средствата ќе бидат наменети за претстојната операција на новинарката Маја Велјанова која боледува од рак на коските.

 

 

Настанот е во организација на нејзините колеги фоторепортери, на чело со  фотографката Јасна Суша од магазинот „Свет“кои ја започнаа акцијата за собирање парични средства со продажба на ниви фотографии под мотото „Купи фотографија, подари момент“.

 

 

Цената на фотографиите е од 500 до илјада денари.

Фотографиите кои ги купи Лончаревиќ се на фотографот Горан Десковски.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | “Безобразно “, летна и жешка авантура на Роберт и Дејан

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена , песната “Безобразно” конечно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!