Почетна / Телевизија / Ексклузивно – – – шоу програмите на Пинк се враќаат на Сител

Ексклузивно – – – шоу програмите на Пинк се враќаат на Сител

 

“Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички” се враќаат на малите екрани

 

Најпопуларните регионални музички шоу програми “Ѕвездите на Пинк” и “Ѕвездичките на Пинк” се враќаат ексклузивно на Сител телевизија. Од септември, на ваше големо задоволство, секој викенд повторно ќе се дружите со вашите омилени дечиња и нови потенцијални ѕвезди.

 

 

Аудициите за новите сезони на Ѕвездите и Ѕвездичките ќе се одржат во просториите на Сител телевизија на 25 август во 11 часот. Пријавете се и следете го патот до успехот, истиот оној пат кој трнливо го изодеа Трајче, Мартија, Антониа, Мите и Адам.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ 21 со апел до гледачите : Ние ве информираме, останете дома!

Тимот на ТВ 21 со апел со гледачите : Останете дома! Ekipi kujdestar i TV21! …

error: Содржината е заштитена!