SIDEBAR TOP BANER 1
Почетна / Живот / Фото | Водителката на гејм шоуто „Брза кујна“ во венчаница

Фото | Водителката на гејм шоуто „Брза кујна“ во венчаница

 

Македонската водителка Александра Илиевска беше дел од овогодишниот Саем на венчавки 2018. Креацијата која Александра ја промовираше на Саемот е дело на Мила Кадриу, фризурата е дело на тимот на Даниел Николовски, а фотографијата ја направи Fashionel.mk.

 

 

Многу познати дами од македонската сцена прошетаа на пистата во креации од познати дизајнери. Некои од нив за првпат беа во невестински фустан, други пак го носеа и повеќе од седумпати.

Инаку, за македонските гледачи, слатката Александра е позната како водителка на лиценцираното кулинарско гејм шоу “Брза кујна”, кое ексклузивно се емитува на Сител во 17 часот. Во 2016-та година се омажи со Александар.

 

Дани | ТВ Пакет

Можеби ќе ве интересира

Модна ревија „Сите стоплени во зима“ на „Мрдни со прст“

  Среда, 31 јануари, 20 часот – Младински културен центар во Скопје   За жал, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *