Почетна / Телевизија / „Арена“ праша : кој е главниот град на Јамајка? А одговорот е …

„Арена“ праша : кој е главниот град на Јамајка? А одговорот е …

 

Кингстон е некаде во Германија, Русија или ?

 

 

Киксови има многу често по македонски емисии и квизови. Сме пишувале за јавувачи во “Здраво Македонијо”, натпреварувачи во “Круг на знаење” и “Среќни луѓе”, но време е за нешто и од “Арена”. Во последното издание од квизот со Димитар на Алфа, на еден натпреварувач му беше поставено прашањето : “Кој е главен град на Јамајка”? Mожеби малкумина го знаат одговорот, но погледнете каков одговор доби Димитар:

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!