Почетна / МК Сцена / Видео | Излезе првото видео за „Тајно моја“, мјузиклот за Тоше

Видео | Излезе првото видео за „Тајно моја“, мјузиклот за Тоше

 

Весна Бејби, Џамбазов, Лилиќ, Дунимаглоски, Тарабунов – дел од видеото

 

 

Течат последните подготовки и проби за мјузиклот “Тајно моја”, посветен на најголемата музичка легенда Тоше Проески. Настанот ќе се одржи на 10 март во Македонската Опера и Балет. Главните улоги во мјузиклот ќе бидат доделени на Антониа Гиговска и Денис Димоски, одбрани како победници на “Кастинг талент шоу”, а покрај нив ќе видиме и многу други деца од кастингот.

 

 

Во продолжение погледнете го првото видео, најава за мјузиклот “Тајно моја”, во кое се појавуваат финалистите и познатите македонски личности :

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откажан „Мозаик“, парите за карти може да ги рефундирате

Организаторот на МОЗАИК фестивал заедно со артистите на настанот одлучи да го одложи концертот во …

error: Содржината е заштитена!