Почетна / Живот / Мекинро бара промена на името на познатата емисија на Еуроспорт

Мекинро бара промена на името на познатата емисија на Еуроспорт

 

Џон Мекинро, комесарот за тенис (Commissioner of Tennis), бара гледачите да ја поддржат неговата кампања

Комесарот за тенис, Џон Мекинро, покрена кампања за промена на името на познатата емисија за тенис на Еуроспорт Game Set & Mats.

 

 

Емисијата треба да го промени името во Game, Schett & Mats, со што би се оддало признание на соработниците на Метс Виландер, водителката Барбара Шет. Комесарот во посебно издание на својата серија во текот на неделната емисија Game, Set & Mats, ги повика љубителите на тенисот да искажат поддршка на иницијативата преку социјалните мрежи.

Мекинро иницијативата ја покрена како резултат на бројните барања кои стигнуваа од фановите на социјалните мрежи во текот на овогодишниот Австралија Опен и Ролан Гарос да во името на емисијата се вклучи и презимето Шет.

 

 

Џон Мекинро изјави: „Емисијата Game, Set & Mats се прикажува веќе 10 години, не мислите дека е време за промена на името?“

„Самопрогласениот комесар знае дека тоа луѓето го сакаат.  Како би било името да се промени во Game, Schett & Mats? Ако луѓето се согласуваат со комесарот нека го користат хаштагот #GameSchettMats”. Мекинро очекува во следните 48 часа колегите и тениските легенди да ја изразат својата поддршка и да ги натера шефовите на Еуроспорт да го променат името во Game, Schett & Mats ВО ТЕКОТ на Ролан Гарос.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

24. Моден Викенд Скопје води на пат кон кружна иднина

Дваесет и четвртата сезона на најголемото модно случување во земјата, овојпат e во знакот на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!