Почетна / Сапуници / Ексклузивно – дознајте кои турски серии ќе ги емитува Сител сезонава

Ексклузивно – дознајте кои турски серии ќе ги емитува Сител сезонава

Оваа сезона ексклузивно на телевизија Сител ќе се емитуваат неколку нови турски серии кои ќе ги освојат вашите срца и ќе ве закотват пред малите екрани.

Прва во редот на најдобрите на најдобрата Сител е последната сезона од мега хитот “Горка земја”. Последните случувања во Чукурова ќе значат конечен расплет на приказната за вашата Зулејха.

Подгответе се за уште две епски саги кои носат драматични и возбудливи ноќи со Сител.

Бидете со Сител и дочекајте ги “Азиз” …

и…  “Земја без закон”.

За љубителите на психолошките драми, тука е “Невиност”,

а за оние кои сакаат класична драма, доаѓа “Заробено срце”.

За љубителите на анадолиските саги, не пропуштајте ја “Ранети срца”.

Вашиот омилен детски лик се враќа во приказната за “Децата од домот”,

… а хитот на сезоната “Изневерена” дочекајте го со најголемо внимание од било кога.

Телевизија на сезоната која го носи најновото и најдоброто на Балканот. Бидете со Сител секој ден, секој час.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запрепастувачката драма „Осомничен“ – сабота и недела на Сител

Илјас и Мелике живеат еден среќен и хармоничен живот заедно со нивната ќерка Џерен и …

error: Содржината е заштитена!