Почетна / МК Сцена / Видео | Мите Стоилков со препев на баладата „Не кидај мене од себе“

Видео | Мите Стоилков со препев на баладата „Не кидај мене од себе“

Ново видео од нашиот Мите Стоилков

Мите Стоилков се прослави со учеството и победата во српското шоу “Пинкови ѕвезди”, но очигледно продукцијата на Пинк не превзеде ништо за нашиот талентиран Мите. Ништо не нѐ чуди со оглед дека и публиката во регионот не го прифати тоа шоу и поради истата причина, тоа повеќе не се снима и емитува.

Сепак, откако извади една песна, Мите продолжува со пеење по македонските гостилници, а на ред е и неговата втора песна, односно препев, за што напиша на својот ФБ профил :

После мојата прва песна “Samo ona” во продолжение Ви ја претставувам мојата преработка на песната “Ne kidaj mene od sebe” од познатиот пеач со прекрасни балади Adil Maksutovic. Преку оваа песна сакам да ви го честитам крајот на 2017 година и почетокот на новата 2018 година. Уживајте.
Имајте убава вечер, Мите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот диџеј Dj Sparadise

Соработката помеѓу италијанскиот диџеј Дј Сперадајз и Елена се роди пред повеќе од година дена, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!