Почетна / МК Сцена / Битолчаните Фолтин за празникот Водици на плоштадот во Охрид

Битолчаните Фолтин за празникот Водици на плоштадот во Охрид

 

На 19-ти јануари, од д 21 часот на Градскиот плоштад во Охрид, во рамките на проектот „Од 20-ти до 20-ти СИТЕ ВО ОХРИД“ ќе настапат македонските музички амбасадори, битолската група „Фолтин”.

 


Зад себе имаат седум самостојни албуми, музика за над 20 театарски претстави и бројни настапи во Македонија, Хрватска, Италија, Австрија, Франција, Германија, Англија, Холандија и многу други земји. Нивната музика се опишува како духовита, страсна, со жешка танцувачка атмосфера.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ретро интервју со Каролина : Убавината ја чувам во душата

Ретро интервју со супербрендот Каролина објавено во дневниот весник Дневник пред 24 години. Навистина времето …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!