Почетна / Телевизија / Од скица до реалност – нова сезона на „Ајде дома“ на Телма

Од скица до реалност – нова сезона на „Ајде дома“ на Телма

 

“Ајде дома” во соработка со Кнауф, продолжува на Телма

 

 

Водена од арх. Ивана Николовска како продуцент, емисијата е сеуште едниствената домашно произведена емисија од ваков тип во Македонија. Новата сезона започнува следната недела, 26 февруари, во 12.30 часот на Телма телевизија.

 

 

Ајде Дома им помага на семејствата кои сакаат да го уредат својот дом, да го сторат тоа со помош на искусната дизајнерка, која им нуди нови архитектонски и естетски подобрувања и преобразби на ентериерите. При тој процес, семејствата не присуствуваат во просторот и се враќаат на готов уреден дом.

 

 

Дизајните во емисијата се изработени во студиото на Ајде Дома Дизајн Инженеринг, составен од тим архитекти кои изведуваат проекти и вон емисијата во Македонија и други земји.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обраќање на Телекабел до корисниците во врска со пандемијата

Во врска со моменталната ситуација со Корона вирусот, се огласи и операторот Телекабел со обраќање …

error: Содржината е заштитена!