Почетна / Филм / Акциониот трилер „Црвената зора“ во саботното кино на Сител

Акциониот трилер „Црвената зора“ во саботното кино на Сител

 

29 јули, 21.15 часот – Сител телевизија, време за филм

 

Секој ден ги живееме нашите животи, несвесни за силите кои се закануваат над нашата слобода. Еден ден, американскиот град Спокај во Вашингтон се буди под опсада на севернокорејски непознаници, терористи, убијци. Набрзо жителите стануваат затвореници на сопствениот град под странска окупација. Владата нема повеќе контрола над ова парче земја.

 

 

Но, група на млади луѓе ќе успеат да се извлечат од градот и да се скријат во шумите. Одлучни да не се предадат, тие се организираат со намера да ги ослободат своите сограѓани. Борбата за слобода од теророт започнува.

Во главните улоги на оваа воена драма ќе ги гледаме Chris Hemsworth, Josh Peck, Josh Hutcherson, Adrianne Palicki, Isabel Lucas и Jeffrey Dean Morgan.

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лето 2020-то на МРТ 1 со играни филмови, секој ден во прајмтајм

Наместо репризните емитувања на “Преспав” и “Френдс”, од сега на првиот канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!