Почетна / Серии / На 18-ти септември на Сител дознаваме кој е др. Виктор Терзиев

На 18-ти септември на Сител дознаваме кој е др. Виктор Терзиев

 

Ве запознаваме со ликовите од лиценцираната “На Терапија”

 

18-ти септември. Понеделник. Прва средба со психотерапевтот Виктор Терзиев. Новата домашна серија на Сител ќе ве запознае со него, но кој е тој? Зошто уште од самата најава на серијата, предизвикува толкаво внимание?

 

 Никола Ристановски како доктор Виктор Терзиев

Д-р Виктор Терзиев е психотерапевт и сопственик на приватнa ординациja за психотерапија во Скопје. Образованието го стекнал на Институтот за психологија на Филозофскиот факултет во Скопје, каде што и докторирал на клиничка психологија. Потоа стажира во Психијатриската болница Скопје во Бардовци.

Праксата на д-р Терзиев се темели врз убедувањето дека за да му помогне на пациентот, психотерапевтот треба да ја избрише границата која постои за време на терапијата со лична грижа за доброто на пациентот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова серија од франшизата на „Criminal minds” летово на Сител

“Criminal minds: beyond borders” е американска полициска процедурална серија создадена од Ерика Месер, a се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!