Почетна / Телевизија / Петтата сезона од „Двоен опстанок“ од вечерва на Дискавери во 20 часот

Петтата сезона од „Двоен опстанок“ од вечерва на Дискавери во 20 часот

 

Нова сезона на возбудливиот екстремистички серијал на Дискавери

 

 

Cледете ги неверојатните доживувања во петата сезона на ветеранот на американската војска Џозеф Тети и Мет Грахам кој е спортист, врвен атлетичар и експерт за преживување. Првата епизода може да ја проследите на 14 јуни, вечерва во 20 часот на Дискавери каналот.

 

 

Благодарение на многуте години обука во специјалните единици на Зелените беретки, Џо Тети е вистински мангуп кога се работи за преживување на било каков терен на планетата. Тој е ветеран на американската војска и на специјалните единици на американската влада задолжени за бројни операции во САД,  поранешен маринец и оператор во многу тајни противтерористички единици на владата.

 

 

Во серијалот ,,Двоен опстанок` годините искуство на Џо и неговото богато знаење ќе го надополни и ќе го стави на тест човекот познат под прекарот ”Шаман на камената ера”- Мет Грахам. Тој е спортист со неверојатна издржливост, што ја докажал уште на 23 години кога го истрчал 2700 километри долгиот Californian Crest за 58 дена, фрлач на копје од светска класа, експерт за боречки вештини како и гуру на примитивните вештини за преживување.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!