Почетна / Телевизија / Серијалот „Необична љубов“ секоја сабота на TLC каналот

Серијалот „Необична љубов“ секоја сабота на TLC каналот

 

За секој има некој на овој свет

 

Од вечерва, на кабловскиот канал TLC започнува со емитување новиот интересен серијал “Необична љубов”, кој во 20 часот ќе се емитува во наредните саботи.

 

 

Жена со најтенок струк, маж со најголеми бицепси, жена со брада, па дури и Дедо Мраз – сите тие ја имаат најдено љубовта на својот живот. Како тоа го направиле и како го имаат пронајдено партнерот од своите соништа снимија камерите на TLC и го прикажуваат во новиот провокативен серијал ,,Необична љубов’’ кој премиерно започнува да се прикажува од 13 јуни во 20 часот.

,,Необична љубов’’ ги следи животите на луѓе кои докажуваат дека секој може да ја пронајдe својата посебна личност. Серијалот истражува романтични, провокативни и инспиративни љубовни приказни. Меѓу јунаците ќе видиме и жена која има коса долга 15 метри, а е омажена со фризер како и Дедо Мраз кој е во потрага по Баба Мразица.

 


 

Се мисли дека убавината е само во окото на тој кој ја посматра, а оваа интересна серија ја истражува тероијата дека луѓето не секогаш ги привлекува она што на поширокото општество му се чини нормално”.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!