Почетна / Сапуници / Сарп од „Добриот домаќин“ e најдобар машки модел за 2015-та во Турција

Сарп од „Добриот домаќин“ e најдобар машки модел за 2015-та во Турција

 

Запознајте се со младите Јасемин и Сарп, јунаците од “Добриот домаќин”

 

 

Новата семејна комедија “Добриот домаќин” успеа да стане омилена содржина на македонските гледачи за време на викендите.

 

 

Што може да стане кога една богата фамилија ќе банкротира и ќе мора да се пресели во куќата на нивниот шофер, гледаме секоја сабота и недела по централните вести на Сител телевизија.

 

 

И во една таква чудна ситуација, се раѓа љубовта меѓу Јасемин, ќерката на богатите и Сарп, згодниот внук на шоферот.

 

 

Во улогата на Јасемин ја гледаме 20 годишната турска актерка Асли Бекироглу, а во улогата на Сарп – 22 годишниот модел Јилмаз Кунт.

 

 

И за двајцата, ова е прва серија која ја снимаат и која им го отвора патот кон актерските води.

 

 

Јилмаз Кунт е инаку познат турски модел, одбран за најдобар машки модел за 2015-та година во Турција. Во продолжение погледнете дел од неговите фотографии кои девојките ги оставаат без здив :

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ќерката на амбасадорот“ во болница – запира ли снимањето на серијата?

На Неслихан Атагул ѝ е дијагностициран сериозен здравствен проблем. Турската актерка, која стекна слава со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!