Почетна / Живот / Прв ден од Shark week со „За ајкулите со Мајкл Феклпс“

Прв ден од Shark week со „За ајкулите со Мајкл Феклпс“

 

Понеделник на Дискавери – прв ден од Неделата на ајкулите

 

Неделата на ајкулите (Shark Week), најочекуваниот телевизиски настан на летото, се враќа на Дискавери од понеделник 24 јули. Морските ајкули се главни ѕвезди на летната програма на Дискавери веќе 29 години по ред, а овој пат им се придружува и Мајкл Фелпс, освојувач на најголемиот број олимписки медали во историјата. Фелпс ќе се запознае со ајкулите и ќе научи многу за овие животни, меѓу другото и како да нурка со нив.

 

 

Ова е прва година во историјата на франшизата кога „Неделата на ајкулите“ ќе биде ускладени низ целиот свет, односно ќе се емитира во текот на една недела на Дискавери каналот во сите 220 земји и територии низ светот. Во продолжение дознајте што ќе гледате вечерва, на првиот ден од неделата на ајкулите :

 

 

ЗА АЈКУЛИТЕ СО МАЈКАЛ ФЕЛПС понеделник, 24 јули 23:00 часот

Мајкл Фелпс со Док Грубер и Тристан Гутреџ од лабораторијата Бимини ќе помине брзински натпревар со ајкулите: од разоткривање на митовите околу нив до тоа да научи како да нурка со нив. Мајкл ќе научи како да остане смирен додека ајкула чекан му плива на 60цм од лицето, а сѐ тоа за одблизу да ја посведочи и неверојатната моќ на големата бела ајкула.

Продукција: Peacock Productions.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!