Почетна / Телевизија / „Исконски думи“, емисија за афирмација на македонските вредности

„Исконски думи“, емисија за афирмација на македонските вредности

 

Секоја недела – емисија за македонскиот идентитет и култура

 

 

“Исконски думи” е ТВ емисија која неколку сезони се емитува на телевизија Сонце. Милева Лазова е уредник водител на емисијата, чија цел е афирмација и зчаувување на исконските, македонски вредности од аспект на јазик, традиција, музика, култура, целосно национално богатство.

 

 

Во вечерашната емисија во 18.30 часот, гостинка на Милева е Зоја Богдановска, виш кустос историчар, а ќе се претстави и изложбата “Хероите на градот на Вардар”. Репризата на емисијата е во среда во 16 часот и во четврток наутро во 5.10 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со соопштение : Власта на Заев шири лажни вести за Алфа ТВ

Управителот на телевизија Алфа, Јани Бојаџи со соопштение до своите гледачи, кое ви го пренесуваме …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!