Почетна / Забава / Сара Мејс ја отпеа песната за роденденот на фестивалот „Поточиња“

Сара Мејс ја отпеа песната за роденденот на фестивалот „Поточиња“

 

Роденденски “Поточиња” на 24-ти и 25-ти март

 

Јубилејното роденденско 15-то издание “ПОТОЧИЊА 2018” ќе се одржи на 24 и 25 март во Македонска опера и балет. На репертоарот се закажани претстави од 11:00, 13:00 и 19:00 часот.

 

 

Билетите се во продажба на Билетара на МОБ, Југотон и онлајн на www.jugoton.mk. Незаборавна роденденска забава за сите најмали и најмили дечиња. Во продолжение слушнете ја роденденската песна која ја отпеа Сара Мејс со хорот на фестивалот. „Гласот на децата” e темата која Сара Мејс и Поточиња ја обработуваат и им порачуваат на возрасните дека чиста планета ни треба најмногу.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Детска насмевка за овој свет“ хуманитарен настан во чест на Тоше

Настанот ќе се одржи во амфитеатарот во спомен куќата на Тоше Проески во Крушево на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!