Почетна / Телевизија / Пинк ги исфрли Македонците и од шоуто на големите ѕвезди

Пинк ги исфрли Македонците и од шоуто на големите ѕвезди

 

Ни песната на Тоше не успеа да го однесе во суперфиналето

 

 

Оваа сезона, Македонија без свои учесници во финалето од талент шоута на Пинк, “Ѕвездичките” и “Ѕвездите”. Во првата сезона на Пинкови ѕвезди која се емитуваше на Алфа, нашиот Денис Димоски успеа да стигне до големото финале, а пак лани на Сител, Мите Стоилов не само што стигна до финале, туку и победи. И покрај победата, очигледно е дека продукцијата на Пинк не превзеде ништо за неговата кариера, па затоа од тогаш навака за Мите немаме чуено ништо.

 

 

Оваа, трета сезона од тоа шоу, како што знаете не се емитува во Македонија. Поради забраната од ЗАМП која траеше неколку месеци, Сител телевизија беше приморана да се откаже од емитување на српска музика оваа сезона. Тоа придонесе и во емисиите во кои се гласа со телевоутинг да нема гласови од нашата земја како што во енормен број имаше лани. Во вчерашната емисија, гледачите од регионот за прв пат имаа можност да гласаат за пинковите ѕвезди и се случи тоа што се случи… македонскиот кандидат не освои доволно гласови и беше исфрлен од натпреварот.

 

 

Македонија остана без свој учесник! Кога шоуто се емитуваше на мк телевизија и Македонците гласаа целовечерно, тоа им одговараше на Пинк телевизија и ги држеше до самиот крај. Сега, и покрај прекрасните настапи и одлични коментари, Адам не се задржа во големото суперфинале. Во ланската сезона кога гласаа и гледачите на Сител, Адам беше дел од финалето. Оваа година, не.

Во продолжение, погледнете ги неговите вчерашни и последни настапи за кои коментарите на жирито, како и дотогаш, беа дека тој заслужува финале над финалињата и дека има специфична појава која го прави вистинска Пинкова ѕвезда.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!