Почетна / МК Сцена / Ова е песната на која Каролина и Михаил го одиграа свадбениот танц

Ова е песната на која Каролина и Михаил го одиграа свадбениот танц

 

Очите на јавноста вперени во најголемиот настан – свадбата на Каролина

 

 

Вчеравечер во еден од хангарите на спортскиот аеродром Стенковец, се одржа најгламурозната свадба на македонската естрада. Се омажи Каролина Гочева. Сите детали во врска со свадбената церемонија, дури и местото на одржување, до самиот почеток се држеа во строга тајност, па јавноста почна да се информира преку социјалните мрежи каде нејзините колешки почнаа да објавуваат фотографии.

 

 

Свадбениот танц, Каролина и Корубин го заиграа на еден од најголемите македонски евергрини. “За нас почнува живот” ја отвори свадбената прослава, песна изведена на Скопскиот фестивал далечната 1979 година од Даниела Панчетовиќ.  Македонските фестивали беа отскочна даска во кариерата за македонското девојче, па затоа и невестата одбра таква песна за почеток на нејзиниот нов живот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Никола Мицевски со концертна промоција на „ERA“ во Битола

Уште еден возбудлив проект на Авалон Продукција – концертната промоција на Никола Мицевски по повод …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!