Почетна / Сапуници / 1.000 епизоди снимени за „Малечката невеста“

1.000 епизоди снимени за „Малечката невеста“

Екипата на индиската серија „Малечката невеста“, која на овој проект почна да работи уште во 2008-та година неодамна го прослави снимањето на, верувале или не, 1.000-та епизода. Во оваа голема бројка од епизоди ќе се случат и големи пресврти – во серијата ќе се појави нов маж во животот на Ананди. Неговото име е Сидарт Шукла, а во серијата ја има улогата на Шиврај Шекар, идниот сопруг на Ананди.

„Горда сум што сум поврзана со оваа серија. Публиката ни дава љубов и благодарност, а ние продолжуваме понатаму“, порачува актерката Смита Бансал, која во серијата ја глуми Сумитра.

 

 

{gallery}052012/nevesta{/gallery}

 

 

 

Ivana T. | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерот од „Ќерките на Фазилет“ се враќа на екраните со нова серија

Еден од браќата Егеменови од босфорската драма за “Ќерките на Фазилет” повторно на малите екрани. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!