Почетна / МК Сцена / Јоце Панов промовираше албум во Србија

Јоце Панов промовираше албум во Србија

 

Македонскиот пејач Јоце Панов во соработка со „Сити Рекордс“ го промовираше својот втор албум на српски јазик „Ватрени печати“. Албумот содржи 14 нови и пет бонус песни и може да се набави во сите поголеми музички продавници низ Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина.

 

 

Водителката Ирина Кришка во име на „Сити Рекордс“, најголемата српска издавачка и промотивна куќа, во својот говор го прогласи Јоце Панов за легитимен наследник на Тоше Проески, нивниот прв ексклузивец во 2005-та година. По промоцијата на албумот, на Панов на сцената му се придружи и Џеј Рамадановски со кого направија забава, а најавената промоција прерасна во осумчасовно ексклузивно шоу. Пејачот Јоце Панов го очекуваат уште три закажани промоции во Црна Гора, Босна и Херцеговина и Хрватска. Албумот во Хрватска ќе биде издаден од продукцијата „Аквариус Рекордс“.

 

 

По успешно поминатата промоција, менаџментот на Јоце Панов одлучи да се организира бесплатен автобуски превоз и за следните промоции во целосна организација на маркетинг и пи-ар менаџерот Гоце Маневски.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!