Почетна / ФОТО / Шокантна фотографија од Сулејман Величествениот

Шокантна фотографија од Сулејман Величествениот


Турската ѕвезда од серијата „Величенствениот“ денес се смее на фотографиите на кои бујната коса му се вее пред вентилаторите, а светкавите костуми, никогаш повеќе не би ги облекол. Турскиот актер кон крајот на 80–те и почетокот на 90–те танцувал за поп ѕвездата Ајда Пекан, но бил и пратечки вокал. Токму тоа искуство му бил поттик да собере храброст, да замине во Њујорк и да стане ѕвезда.

 

Халит Ергенч пред да се прослави како актер, во трико танцувал и на настапите ја прател поп кралицата Ајда Пекан, пренесува Вистина.мк.

 

 

– „Од ништо не се срамев. Целта ми беше да се пробијам на турската сцена па почнав да танцувам. Се забавував, а и заработката беше одлична“, изјавил Халит.

 

 

Турската ѕвезда од серијата „Величенствениот“ денес се смее на фотографиите на кои бујната коса му се вее пред вентилаторите, а светкавите костуми, никогаш повеќе не би ги облекол. Турскиот актер кон крајот на 80–те и почетокот на 90–те танцувал за поп ѕвездата Ајда Пекан, но бил и пратечки вокал. Токму тоа искуство му бил поттик да собере храброст, да замине во Њујорк и да стане ѕвезда.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Валентин Николоски води вести на Сител како Славица Арсова

Мал гаф во вестите на ТВ Сител за малку смеа во овие тешки времиња. | …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!