Почетна / Забава / Евровизија / Црна Гора на Евровизија – со магаре!

Црна Гора на Евровизија – со магаре!

39/42

 ЦРНА ГОРА

Изведувач: Rambo Amadeus
Песна: ‘Euro Neuro’
1 Полуфинале (22/05/2012)

 

Еден од настапите кои најмногу се очекуваат да се проследат како ќе изгледаaт во живо на Евровизија 2012-та е несомнено настапот на балканскиот цар Рамбо Амадеус. Беше очекувано дека Црногорците годинава ќе пратат нешто досега невидено и тотално неевровизиско. „Еуро неуро“ според мене е лоша песна, скоро и да нема никакви шанси за влез во финале, а уште повеќе поради тоа што повторно Црна Гора настапува на малерозниот број #1. Ќе биде навистина големо изненадување доколку го видиме Рамбо во финале, но јас сепак би се радувал бидејќи сакам барем еднаш да ги видам во финале, и догодина да ги видиме со навистина добра песна. Рамбо Амадеус и неговото магаре во Баку во првото полуфинале со реден број 1. Преслушајте!

 

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тик ток сензацијата Teya Dora ќе ја претставува Србија на Евровизија

Тик ток сензацијата Татјана Павловска од Бор или Teya Dora, позната по хит баладата “Џанум”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!